V sivem sobotnem dopoldnevu smo se zbrali na poligonu Centra varne vožnje na Vranskem, kjer smo za najbolj željne finala pripravili enaki nalogi, kot sta bili že v preteklih tekmovanjih. Da je bilo tekmovanje še bolj napeto, smo že takoj povedali, da sta mesti za finale samo še dve in najbolje sta se odrezala Zvonko in Bojan, ki sta s spretnostjo stopila v veliki finale. Finalistov bi sicer moralo biti 11, vendar se tekmovanja zaradi težav z avtomobilom ni mogel udeležiti Žiga, ki je bil zelo dober v drugem krogu v Ljubljani, zato so se na koncu drug proti drugemu borili samo Boštjan, Matic, Doris, Daniela, Jure, Tomislav, Danijel, Matjaž, Zvonko in Bojan.
Seveda so tudi tokrat igrala ključno vlogo v tekmovanju Volkswagnova gospodarska vozila, crafter, transporter in caddy alltrack, za volanom katerih so finalisti morali pokazati veliko spretnosti. Da je tekmovanje potekalo brez težav sta skrbela še Danijel in Matej z Združenja zvez šoferjev in avtomehanikov Slovenije, ki sta pridno beležila morebitne napake tekmovalcev in merila čas. Slednji je bil pri nalogah pomemben, vendar pri nobeni od nalog ni bil edini, ki je odločil zmagovalca.
Za finale smo pripravili tri naloge, prva od teh pa je bila skorajda klasična in že znana iz preteklih tekmovanj, slalom z vedrom vode v tovornem delu. Pri tej nalogi so finalisti morali sesti v kabino volkswagna crafter in s čim manj polite vode priti na cilj, vmes pa so morali, da je bilo bolj zanimivo, voziti slalom po klancu navzdol in navzgor, kar nikakor ni bila enostavna naloga. No, vsaj tako smo mislili mi, na koncu pa so tekmovalci presenetili in najbolje se je odrezal Bojan.
Tudi druga naloga ni bila nobeno presenečenje – parkiranje s volkswagnom transporter. Morebiti je ravno poznavanje naloge nekatere spravilo v dobro voljo, vendar smo pri izvedbi dodali še eno prepreko, stožce, ki se jih tekmovalci s transporterjem niso smeli dotakniti, še manj jih povoziti. Zanimivo je bilo gledati, kako so eden bolj spretno kot drugi opravili z nalogo in se skušali ustaviti čim bliže prečki spredaj in zadaj, saj je to pri parkiranju kombija zelo pomembno. Prečka je namreč služila, kot namišljen avtomobil in če so jo podrli, so poškodovali tako kombi kot avtomobil. Tekmovalci so priznali, da so stožci zelo otežili delo, čeprav se s tem ni strinjal Tomislav, ki je nalogo opravil z najmanjšim številom kazenskih točk – 27.
Tretja naloga je bila popolno presenečenje, saj smo poprej vedno izvedli samo dve. Tokrat pa so morali finalisti sesti za volan volkswagna caddy alltrack in se z njim zapeljati v mišnico, iz katere so se morali čim prej rešiti in se odpeljati v cilj. Da naloga ni bila najbolj enostavna, so morali zelo paziti, da niso podrli nobenega stožca, obenem pa so za dodatne motnje skrbeli ostali finalisti, ki so voznika motili na vse mogoče načine, z vpitjem, prižiganjem radia ali celo namišljenega svarjenja. Naloga je bila zelo zabavna, sploh takrat, ko so tisti, ki so najbolj motili tekmovalce pred sabo, sedli za volan. Kljub vsemu, pa smo po preštetih točkah morali priznati zmago Tomislavu, ki je s štiridesetimi osvojenimi kazenskimi točkami presenetil vse.
Večkrat smo že ugotovili, da pri posameznih nalogah ne rabiš biti najboljši, ampak samo nekje med boljšimi, pa se ti to lahko obrestuje, kot se je že marsikomu v preteklih tekmovanjih. Tokrat se je to posrečilo Bojanu, ki je bil najboljši samo pri prvi nalogi, vendar je skupno nabral najmanj točk, 145 in si tako zagotovil cel komplet novih pnevmatik za svoje vozilo, jakno amarok V6 in set za žar Volkswagen. Jakno sta dobila še drugouvrščeni Matjaž in tretji Tomi, ki sta prejela še set za žar, slednjega pa sta dobila tudi četrti Jure in peti Matic.
Veliki zmagovalec Kombi volana je:
______________________________________
Bojan
______________________________________
Iskrene čestitke Bojanu, ki je za pičle 4 točke premagal drugourvščenega Matjaža in se domov odpeljal z bogatimi nagradami!
Bojan Potočnik, veliki zmagovalec Kombi volana