Bavarci so pokazali nov BMW M3 CS touring, ki bo najbolj dinamičnim družinam ponudil kar 550 ‘konjev’ moči in 500-litrski prtljažnik.
Ljubitelji ekstremno hitrih karavanov boste navdušeni nad novim M3 CS touring, ki je v primerjavi z M3 touring prejel še nekaj več moči, dodatne dodelave vzmetenja in podvozja, obenem pa je ob enaki praktičnosti shujšal za nekaj kilogramov. Pod pokrovom motorja je enak 3,0-litrski turbobencinski šestvaljnik, ki v M3 CS touring proizvede 15 kW (20 KM) več moči kot v M3 touring, skupna pa je to že kar 405 kW (550 KM) moči in 650 Nm navora. Povečano moč so inženirji dosegli s kovano motorno gredjo iz lahke kovine, s spremenjenim delovanjem turbin in z drugačnimi nosilci motorja, ki po napovedih Bavarcev izboljšajo odzivnost motorja.

Vse to pomeni, da se lahko BMW M3 CS touring do 100 km/h požene v 3,5 sekunde, torej 0,1 sekunde hitreje kot M3 touring, 200 km/h se na števcu pokaže po 11,7 sekunde. Hitrost je sicer elektronsko omejena na 300 km/h, vendar boste že bistveno prej morali ustaviti za brisanje povračanja vašega nekajmesečnega otroka. Prav tako bo mogoče M3 CS touring slišati na daleč, saj so mu namenili nov izpušni sistem z dušilcem iz titana, prav tako pa elektronske lopute skrbijo za še več hromenja v načinih vožnje sport ali sport+. Moč se sicer preko samodejnega menjalnika z osmimi stopnjami prenaša na vsa kolesa, malenkost več je gre sicer na zadnjo premo, seveda pa je mogoče vso moč prenesti tudi samo na zadnji kolesi. V tem primeru se ugasne sistem nadzora stabilnost, pri prenosu navora pa pomaga zadnji športni diferencial M.

Seveda se lahko BMW M3 CS touring pohvali z nadgrajenimi vzmetmi in blažilniki, obut je v 19-palčna lahka kovana platišča spredaj in 20-palčna zadaj, v osnovi so na voljo športne pnevmatike, seveda pa so še boljše pnevmatike in keramične zavore na seznamu dodatne opreme. V osnovi ima novinec še drugačen usmerjevalnik zraka spredaj, povsem črno masko z rdečo obrobo in rumene dnevne luči. Veliko je še dodatkov iz karbonskih vlaken.

V notranjosti je veliko alcantare, na volanu je poseben gumb za personalizirane vozne programe, sicer pa so na voljo še 14,9-palčni zaslon za multimedijo in 12,3-palčni zaslon za digitalen merilnike. Ne manjkajo niti merilnik časa za uporabo na dirkališčih in program za optimizacijo kontroliranega drsenja zadka, kljub temu vsemu pa je na voljo še prostoren prtljažnik, ki pospravi 500 litrov prtljage, 1.510, če so nasloni zadnjih sedežev prevrnjeni. Prvi primerki bodo pri lastnikih že marca letos, v črni, zeleni, modri ali beli barvi, vstopni model pa v Nemčiji stane najmanj 152.900 EUR.
Brutalni družinski karavan
Beri dalje